تبلیغات
علمی - آموزشی - از کجا متوجه شوم که هک شده ام؟

احتمال هک شدن برای هر سیستم رایانه ای وجود دارد و همچنین نشانه های هک شدن را کاربر می تواند با اندکی دقت در سیستم خود مشاهده کند.پیش از هر چیز بهتر است با علامت‌هایی که نشان می دهد، هک شده اید آشنا شوید:

برخی برنامه ها یا فایل ها کار نمی کنند یا باز نمی شوند و یا این که فایل ها بدون اجازه شما از سیستم پاک شده است. رمزهای عبور عوض شده است و نمی توانید با حساب کاربری خود وارد اکانت تان شوید. برخی از اطلاعات رایانه شما در شبکه قرار داده شده است در حالی که اجازه این کار را نداده اید.

برنامه هایی را در سیستم خود می بینید که خودتان آن ها را نصب نکرده اید. محتویات فایل ها بدون خواست شما تغییر یافته است. پیشنهاد ما این است که اگر هر یک از نشانه های مذکور را در سیستم خود مشاهده کردید و یا این که با اتفاق عجیب و غریبی مواجه شدید که پیشتر ندیده بودید، این مراحل را طی کنید:

در گام اول اتصال خود را از اینترنت قطع و سپس بررسی کنید که آیا برنامه جدیدی (از قبیل برنامه های ضد ویروس یا ضد جاسوس) در سیستم نصب شده است یا خیر. همچنین بررسی کنید که آیا برنامه هایی هستند که درست باز یا اجرا نشوند؟در ادامه رایانه خود را به کمک یک برنامه آنتی ویروس مطمئن از قبیل(Avast Home Edition، AVG Free edition، Avira AntiVir )

اسکن و پاک سازی کنید.با انجام مراحل بالا، به احتمال زیاد از دست هکر یا برنامه های مخرب خلاص خواهید شد. اما اگر هنوز هم نشانه هایی از هک شدن را در سیستم خود می بینید، از فایل های مهم خود روی DVD یا حافظه USB پشتیبان تهیه کنید و اگرپیشتر از وضعیت مطمئن ویندوز خود نسخه پشتیبان گرفته اید، آن را با امکان System Restore ویندوز بازگردانی کنید تا سیستم شما به حالت قابل اطمینان قبلی برگردد؛ در غیر این صورت، اقدام به نصب مجدد ویندوز کنید/منبع: روزنامه خراسان
طبقه بندی: فناوری ، رایانه و ...، 
برچسب ها: هک، علامت هک شدن،  

تاریخ : شنبه 8 شهریور 1393 | 06:35 ب.ظ | نویسنده : کامبیز هوشمند | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.