تبلیغات
علمی - آموزشی - زندگی شاد و موفق

زندگی شما دقیقاً به همان صورتی پیش خواهد رفت که انتظارش را دارید. 

اگر در شروع یک کار اضطراب شکست سراغتان می‌آید قطعا جز ناکامی چیزی عایدتان نخواهد شد. به نقل از هفته نامه زندگی مثبت، اگر انتظار موفقیت در کارهایتان را دارید به دلیل داشتن این اعتماد به‌نفس شانس موفقیت بیشتری خواهید داشت. حتی نوع دیدگاهی که در مورد خودتان دارید روی دیدگاه‌ها و نظرات اطرافیانتان تأثیر خواهد گذاشت. بنابراین بهتر است برای داشتن زندگی موفق‌تر ابتدا طرز فکرتان را مثبت‌تر کنید تا نتایج شگفت‌انگیزی به دست بیاورید.

 

1- پشتکارتان را بیشتر کنید

ج

از نظر هوشی و جنبه‌های دیگر بین شما و یک فرد موفق هیچ تفاوتی وجود ندارد. تنها وجه تمایز این گروه از افراد تلاش و تمرین بیشتر است. هر چقدر بیشتر تمرین کنید و راه‌های جدیدی را برای موفقیت طی کنید نتیجه درخشان‌تر و بهتر خواهد بود. 

2- برای موفقیت هزینه کنید

در هر زمینه‌ای که قصد فعالیت دارید ، تحقیق و جستجو کنید و با افرادی که این مسیر را طی کرده‌اند ملاقات داشته باشید. تمام این مراحل نیازمند هزینه است. نتیجه‌ای که به دست خواهید آورد آن قدر دلچسب و شیرین است که هزینه‌هایتان دیگر به چشم نخواهد آمد.

3- بدانید دنبال چه هستید

شما هر آن چیزی را به دست خواهید آورد که دنبالش هستید اما اگر برای آینده‌تان هیچ برنامه‌ای نداشته باشید و ندانید چه چیزی می‌خواهید قطعاً به نتیجه مطلوبی نیز نخواهید رسید. زندگی بدون برنامه‌ریزی سرانجام خوشی نخواهد داشت. افراد موفق برنامه‌ریزی بسیار دقیقی دارند و به علت داشتن چنین برنامه‌ریزی‌ای دقیقاً به چیزی می‌رسند که انتظارش را دارند.

4- به دیگران کمک کنید

چه این موضوع را بپذیرید چه نپذیرید، کمک به انسان‌های دیگر منبع بسیار غنی از شادی را به سمت شما خواهد کشاند. وقتی به دیگران کمک می‌کنید اعتماد به‌نفس شما تقویت شده و باعث می‌شود قاطعانه‌تر در زندگی‌تان قدم بردارید. کمک به دیگران حتما نباید جنبه مالی داشته باشد. گاهی تنها یک شنونده خوب بودن کمک بزرگی به مخاطب خود است .

5- بدون برنامه قول ندهید

یکی از موضوعات بسیار مهم که تاثیر زیادی روی کیفیت زندگی شغلی و شخصی شما خواهد گذاشت پرهیز از دادن قول‌هایی است که توانایی انجام آن را ندارید. نادیده انگاشتن همین اصل ساده باعث می‌شود در صورت عمل نکردن به تعهدات و قول‌هایتان تاثیر بدی روی اعضای خانواده یا کارفرما و همکارانتان بگذارید. قبل از هر قول و تعهدی از شرایط و اوضاع روانی خودتان مطمئن شوید. توانایی‌ها و اتفاق‌های احتمالی را بسنجید و تنها زمانی قول دهید که با محاسبات خودتان بیش از 60 درصد احتمال برآورده و عملی شدن تعهدتان وجود داشته باشد. انسان‌ها از معاشرت با افراد خوش‌قول و تداوم ارتباط با آنها لذت می‌برند. تردید نداشته باشید بسیاری از موقعیت‌های خوب به واسطه خوش‌قولی شما برایتان ایجاد خواهد شد. این موضوع را جدی بگیرید چون تاثیر زیادی روی نحوه ارتباطاتتان خواهد داشت .
طبقه بندی: روان شناسی، 
برچسب ها: زندگی، موفق، قول، تعهد،  

تاریخ : جمعه 28 آذر 1393 | 05:27 ب.ظ | نویسنده : کامبیز هوشمند | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.