تبلیغات
علمی - آموزشی - اینترنت تهدید یا فرصت برای دانش آموزان

در یک مصاحبه تعدادی از معلمان اظهار نمودند که اینترنت فرصتی است که هزاران تهدید در کمین آن وجود دارد و والدین باید نسبت به تهدیدهای آن آمادگی داشته باشند .

اینترنت و رسانه های دیجیتال با توجه به پیشرفت هایی که علم در عرصه تاریخی خود طی کرده است ثمره تلاش بشریت است که این موضوع دارای محاسن و معایبی می باشد. به خصوص با توجه به اینکه یک فضای مجازی است و سرطان وار در حال گسترش است که گریز از آن هم امکان ندارد .اینترنت یک فرصت ایده ال است اما باید فرهنگ استفاده از آن را به دانش آموزان یاد دهیم.

اینترنت به کابران این اجازه را می دهد که با مسائل روز دنیا (علمی و غیر علمی) آشنا شده و اطلاعات جدید را کسب کنند، به طور مثال وزارت آموزش و پرورش در راستای هوشمند سازی حرکت کرده که در آن بخشی از دروس وابسته به اینترنت و آشنا کردن دانش آموزان با فضای مجازی است .

توجه به اینکه بیشتر دانش آموزان به اینترنت دسترسی دارند ما باید به امر آموزش در فضای مجازی اهتمام بیشتری داشته باشیم. ما مسئول هستیم که به دانش آموز ابتدا آموزش بدهیم و سپس او را در فضای مجازی بی انتها رها کنیم .خوشبختانه از فضای مجازی در امر آموزش بسیار می توان بهره برد. به طور مثال برخی از دانشگاهها و مدارس امتحانات خود را به صورت اینترنتی برگزار می کنند که می تواند در ادامه با برطرف کردن معضلات زیر ساختی آن، در کل کشور برگزار گردد.

بر خلاف آن چیزی که بسیاری از والدین تصور می کنند آسیب هایی که می تواند اینترنت در بین فرزندان ایجاد کند به حدی است که حتی عقاید و افکار آن ها را هم می تواند تحت تاثیر قرار دهد و باید فرهنگ استفاده از اینترنت را از همان کودکی به فرزندانمان بیاموزیم. ما باید بحث اینترانت یا اینترنت پاک ملی را هم به جدیت پیگیری کنیم به طوری که بتوانیم ساعاتی فرزند خود را در آنجا با خیال راحت رها کنیم. پدر و مادر خود در این زمینه دارای اطلاعات کافی باشند تا با آشنایی کامل از آسیب های آن فرزندان را آگاهی دهند.
طبقه بندی: فناوری ، رایانه و ...، 
برچسب ها: اینترنت، دانش آموز، آسیب، آموزش و پرورش،  

تاریخ : جمعه 21 آذر 1393 | 11:58 ق.ظ | نویسنده : کامبیز هوشمند | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.