تبلیغات
علمی - آموزشی - سینوزیت

مغز در پزشکی ایرانی رئیس بدن محسوب می‌شود و محافظت از آن از مهمترین تدابیر برای حفظ سلامتی است.پوشاندن سر در هوای سرد زمستان و بخصوص بعد از حمّام و مرطوب بودن آن، از توصیه های بزرگان دین و نیز حکمای طبّ ایرانی است.

مدیر گروه تغذیه انجمن تحقیقات طب سنتی ایران می‌گوید: باید بدانیم که مغز مانند معده دارای قوای هاضمه، جاذبه، ماسکه و دافعه است. مغزی که ضعیف باشد، حجم مواد زائد تولیدی آن نیز زیاد می‌شود و اگر این مواد به درستی خارج نشوند؛ به مرور در مجاری دفعی باقی مانده و تولید عفونت می‌کنند که سینوزیت هم یکی از مصادیق آن است.

توصیه های دینی مبنی بر استنشاق آب داخل بینی و چرخاندن آب داخل دهان و حلق با هر بار وضو گرفتن، دارای حکمت‌های متعدّدی است که پیشگیری از تجمّع این مواد زائد در مجاری دفعی از فواید آن است.نوشیدن آب سرد در حالت ناشتا و بعد از ورزش خود از عوامل سرد کننده اعضای داخلی (مثل مغز) به حساب می‌آید . بهتر است افراد از نوشیدن آب سرد در زمان‌هایی که گفته شد پرهیز کنند.

ضعف سیستم ایمنی بدن و ابتلا به سرماخوردگی های مکرّر و در نتیجه استفاده از آنتی بیوتیک‌های قوی برای درمان باعث می‌شود که میکروب‌ها به این داروها مقاوم شده و فرد در دفعات بعدی باید دوز بیشتری از دارو را مصرف کند و چون این داروها همانطور که از اسمشان پیداست، فقط چرک را خشک می‌کنند و آنها را خارج نمی کنند؛ در درازمدّت بیماری‌هایی نظیر سینوزیت ایجاد می‌شود.
طبقه بندی: پزشکی بهداشتی، 
برچسب ها: سینوزیت، حمام، آنتی بیوتیک، مغز، آب سرد، ورزش،  

تاریخ : شنبه 15 آذر 1393 | 08:41 ق.ظ | نویسنده : کامبیز هوشمند | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.