تبلیغات
علمی - آموزشی - تشخیص سلامتی با دیدن موها !

مو یکی از مهمترین قسمت های بدن است که تغییرات در شرایط آن می تواند نشانه ای از بیماری های مختلف و یا مشکلاتی در سلامتی شما باشد . توجه به مشکلاتی که برای موهای شما رخ می دهد می تواند تا حد بسیار زیادی از بیماری های بدن شما جلوگیری کند.

ریزش روزانه دَه ها عدد مو نشانه بدی نیست ولی اگر با شانه کشیدن و یا خوابیدن میزان زیادی از موهای شما می ریزد می تواند نشانی از بیماری های هورمونی در بدن شما باشد که باید به آن ها دقت کنید. یکی از بهترین راه های جلوگیری از این مشکل ورزش و همچنین استفاده از مواد غذایی طبیعی است .

جنس موها در سر هر فردی ممکن است با دیگری متفاوت باشد و نازک و ضخیم بودن آن ها نیز از این دسته است. اما هر مویی دارای یک استاندارد خاص است. اگر احساس کردید که موهای شما بسیار نازک شده است باید سریعاً به یک دکتر غُدد مراجعه کنید. این مشکل می تواند نشانی از کم کاری های غده تیروئید شما باشد. برای درمان این بیماری سریعاً به پزشک مراجعه کنید .

از دست دادن دانه ای مو خیلی هم بد نیست بلکه لازم هم هست ، اما اگر به صورت دسته ای موهایتان را از دست می دهید می تواند نشانه ای از بیماری خاصی باشد که بدن شما به خودش حمله می کند و بیماری های دیگر را به وحود می آورد. دراین شرایط مراجعه به پزشک بسیار لازم است و البته می توانید با تحول در شیوه غذا خوردن و همچنین ورزش از این مشکل پیشگیری کنید .

باگذر عمر ممکن است موهای شما تغییر رنگ دهد و همچنین به رنگ خاکستری تبدیل شود اما اگر خیلی زودتر از موعد موهای شما خاکستری رنگ شد بدانید که دچار مشکلات خاصی از جمله کمبود ویتامین B12 است.هم چنین ممکن است بیماری های دیگری نیز در پشت پرده باشد. برای اینکار بهتر است ویتامین را در بدن خود تقویت کنید و خوردن غذاهای مقوی را فراموش نکنید .
طبقه بندی: پزشکی بهداشتی، 
برچسب ها: سلامتی، مو، B12،  

تاریخ : جمعه 7 آذر 1393 | 10:32 ق.ظ | نویسنده : کامبیز هوشمند | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.